.

green day

Green day-21 guns

18. září 2009 v 10:39

novinky-green day>>s new albem

1. června 2009 v 22:56
Green day se po dlouhe době přesněji po 5ti letech vrací s new CD s nazvem "21st century breakdown"

a s cílem konkurovat jejich poslednímu singlu
american idiot.Myslíte že se jim to povedlo,no nwm ale určitě je to další bomba ktera stoji za to si i poslechnout.

na Cd je 18 písniček:
1. Song of the Century
2. 21st Century Breakdown

3. Know Your Enemy
4. !Viva la Gloria!
5. Before the Lobotomy
6. Christian's Inferno
7. Last Night on Earth
8. East Jesus Nowhere
9. Peacemaker

10. Last of the American Girls
11. Murder City

12. ?Viva la Gloria? (Little Girl)

13. Restless Heart Syndrome

14. Horseshoes and Handgrenades

15. The Static Age
16. 21 Guns
17. American Eulogy
18. See the Light

nový klip-know your enemy>>>

Green day-životopis

1. června 2009 v 22:38

O skupině

Billie Joe Armstrong

Jedna z předních new punkrokových kapel 90. let (založená v amer. Bostonu). Původní název byl Sweet Children (od r. 1987). Název Green Day používají od r. 1989. Armstrong i Pritchard jsou ročník 1972. Po 1. albu přišel nový bubeník - T. Cool. Světový megaúspěchu získávají albem "Dookie" (1994), obsahujícím hit Basket Case. Tohoto alba se prodalo přes 10 miliónů nosičů.

Trojice punkrockerů
Green Day je po dvouleté přestávce zpět v plné zbroji s novým albem "American Idiot". Již sedmé album pro Warner Bros. obsahuje 13 nových skladeb, přičemž skladby "Jesus Of Suburbia" a "Homecoming" mají též 5 podskladeb.

Díky úspěch předchozího alba "Dookie" Green Day rozpoutali punkrockovou mánii, která byla tenkrát předzvěstí nu-metalovych kapel typu Linkin Park, The Offspring atd., se brzké kritiky na nové album shodují, že American Idiot by mělo být doposud nejambicióznějším albem kapely. Bude-li tomu tak, ukáže čas. Prvním singlem z alba je antibushovská skladba "American Idiot", na kterou je natočen i patřičně antiamerický videoklip.

Green day

Billie Joe

Billie Joe Armstrong

Povolání:
zpěvák,kytarista
Věk:
37
Datum narození: 17. 02. 1972
Místo narození:kalifornie,usa

Znamení:
vodnář
Člen skupin: Green day
Billie Joe Armstrong přišel na tento svět 17. února roku 1972, jako nejmladší ze šesti dětí. Jeho otec byl jazzman a řidič kamiónu, zatímco jeho matka servírkou v lokální restauraci jménem Rod's Hickory Pit. Byla také velký fanouškem country hudby, kterou milovala. Billie začal se zpíváním, když mu bylo pouhých 5 let! Chtěl obcházet nemocnice a zpívat tam nemocným, aby se cítili lépe. Poté nahrál svůj první song "Look for Love" u místní nahrávací firmy Fiat Records. Jeho otec se rozhodl, že mu dá elektrickou kytaru, kterou pojmenovali prostě "Blue." Billie do dneška používá několik replik této kytary. Kytara byla to poslední, co stihl otec Billiemu dát. Když bylo BJ 10 tak jeho otec zemřel na rakovinu. Jeho matka stále pracovala v Rod's Hickory Pit, Valleio, California. Musela živit jak sebe, tak svých 6 dětí. Billie Joe i Mike později v této restauraci pracovali.

Billiemu bylo 10 (1982), když ve školním bufetu potkal Mikea. Pak ho a jeho dva bratry Matta a Erica zasvětil do punkrocku. Brzy na to Billie, Mike a bubeník jménem John vytvořili punkovou skupinu, kterou pojmenovali Sweet Chlidren. Den před svými 18. narozeninami a polovinou studia na střední škole, opustil Billie školu, aby mohl všechen svůj čas věnovat Sweet Children. Věděl, co chce dělat: Hrát... John (Al Sobrante) kapelu opustil, aby se mohl věnovat studiu na vysoké škole, a proto naverbovali nového bubeníka jménem Tre Cool.

Později se Sweet Children přejmenovali na Green Day. Ještě předtím procestovali celou zem jen s trochou peněz a přespávali u svých fanoušků. V roce 1990 v Minneapolis poprvé Billie spatřil svou budoucí ženu Adrienne. Okamžitě si domluvili rande a 2. července 1994 se po 5 minutovém obřadu vzali. Den po svatebním obřadu přišla Adrienne na to, že je těhotná. Jejich syn Joseph Marcicano Armstrong se narodil v Březnu 1995. O tři roky později, 12. září 1998, další chlapec Jakob Danger zvýšilpočet členů rodiny Armstrongů. Dnes žijí Billie Joe, Adrienne, Joseph a Jacob společně v Berkeley v Kalifornii.
Billie Joe Armstrong

Billie Joe Armstrong
Billie Joe Armstrong

Mike Dirnt


Mike
Povolání: baskytarista
Věk: 36
Datum narození: 4. 05. 1972
Místo narození: kalifornie,usa
Znamení: býk
Člen skupin: Green day Foxboro Hot Tubs
Dirnt byl adoptovaný, protože jeho matka byla závislá na heroinu a tak usoudila že se o něj nemůže starat. Jeho adoptivní rodiče se mu rozvedli když mu bylo pouhých šest let. Mike má rád koblihy a často si je bere na turné. Přiznavá že 1 jointa mněl s přítelem své nevlastní matky
Mike Dirnt

Tre Cool

Povolání:bubeník,kytarista,zpěvák
Věk: 36
Datum narození: 9. 12. 1972
Místo narození: frnkfurt,německo
Znamení: střelec
Člen skupin: Green day Foxboro Hot Tubs
Tré Cool alias Frank Edwin Wright lll. se narodil 9. prosince 1972 ve Frankfurtu nad Mohanem (Německo). Tré byl dvakrát ženatý-poprvé s Liseou (dcera Ramona) a podruhé s Claudií (syn Frankito). Nyní asi chodí s bubenicí The Donnas Donnou C. (nebo alespoň spolu byli viděni na Grammy 2006).

Tré Cool vyrůstal se svým otcem a sourozenci. Později nahradil v Green Day bubeníka Ala Sobranta (John Kriffmeyer), který se chtěl plně věnovat studiu (teď musí pěkně litovat-jeho minus). Tré je velice multiinstrumentální (ostatně i jako ostatní členové). Umí hrát na bicí (to je asi překvápko) na perkusy (což jsou doplňky k bicím), akordeon, kytaru, tamburína, bongos...

Původně hrál i se skupinami jako The Lookouts, Sreeching Weasles a Samiam. A nyní Green Day :-) Tré Cool napsal i několik písní například Dominated Love Slave (která je tak trochu sadomasochistická), All By Myself (ta je o masturbaci), Food Around the Corner (její význam není znám), DUI neboli Driving Under the Influence (ta je satirou na řízení v opilosti) a část v songu Homecoming zvanou Rock 'n' Roll Girlfriend (ta je tak celkově o rock 'n' rollu).

Zajímavosti
Tré má na pravé paži vytetované okno, kterým je prohozená televize a nad tím nápis E.B.P.M., na levé paži má vytetovanou nějakou vílu s balonkem, na zadku má vytetovanou nějakou hlavu (mně připomíná tu z Kerplunku, ale asi to nebude ona) a říká se, že má na noze šperk, ale já si myslím, že je to také tetování.

Tre Cool

Tre Cool


 
 

Reklama