.

fort minor

fort minor-životopis

1. června 2009 v 22:48

Fort Minor


Fort Minor je vlastně skupina raperů v čele s Mikem Shinodou. Fort (překlad: pevnost) má vojenský význam a Minor (překlad: molová stupnice) je v hudbě nižší, smutnější, temnejší tón, název je vlastně odzrcadlením hudby.

Mike prý napsal a prakticky zahrál každou notu na tomto albumu. The Rising Tied spojuje živý sbor a "sláčikové nástroje", které upravil Mike s pomocí Davea Campbella. Tito dva spolupracovali spolu i na albumu Linkin Park - Meteora. S tímto albumem chce Fort Minor konkurovat jiným na MTV AWARDS! Album vyšlo v listopadu 05.

Písničky na albumu budou obsahovat i ,neslušné výrazy' a proto se FM rozhodlo nahrát album ve dvou verzích a to: Dirty verze - s neslušnými výrazy, Clean verze - bez nich

Fort Minor


Mike Kenji Shinoda

Mike Kenji Shinoda
Povolání: Zpěvák, hudebník, umělec
Věk: 32
Datum narození: 11. 02. 1977
Místo narození: Agoura Hills, Kalifornie, USA
Znamení: Vodnář
Člen skupin: Linkin Park Fort Minor
Mike Shinoda se narodil jako Michael Kenji Shinoda v americké Kalifornii. Je členem skupiny Linkin Park a Fort Minor. V dětství navštěvoval Agoura High School, po maturitě studoval umění na univerzitě v Passadeně, jeho studijním oborem byla ilustrace, ale věnoval se především grafickému designu. Za svůj nejsilnější životní okamžik považuje převzetí diplomu na univerzitě.

Deset let docházel na hodiny klasického piána, ale postupem času ho vážná hudba omrzela a on zatoužil dostat se dál. Právě na škole se seznámil s Bradem Delsonem a spolu začali skládat hudbu.

Mike má mladšího bratra Jasona, psa Bessie, nosí kontaktní čočky a prý je dokonce vzdáleným příbuzným skladatele Čajkovského. Je také velkým fanouškem popové zpěvačky Dido. Díky vystudovanému designu navrhnul pro Linkin Park typického vojáka s křídly a vlajkou (voják je symbolem tvrdší metalové a hard-rockové složky jejich hudby a křídla vážky symbolizují jemnější, "lehčí" melodie a tóny), vytváří booklety a covery k albům a je hlavní skladatelem textů skupiny. V březnu 2003 se Mike, ke smůle všech fanynek oženil.

V listopadu roku 2005 vydal své sólové hiphopové album The Rising Tied pod pseudonymem Fort Minor, ale stále zůstává platným členem kapely.
Mike Kenji Shinoda

Mike Kenji Shinoda


 
 

Reklama